Stavební dozor

 

Na této stránce krátce popíšeme naši první velkou zkušenost se stavebním dozorem, najít kvalitní stavební dozor je dost těžké.

8.6.2011

Neustálé lhaní a zdržování získání vyjadření k PD

Před samotným zahájení jednání s vybranými stavebními firmami jsme se snažili najít si technický dozor, který by nám pomohl s výběrem vhodné firmy, pomohl se sestavením vhodné smlouvy o dílo, s oběháním vyjadřovaček dotčených orgánů a dozoroval samotnou stavbu. Po delším hledání a poptávání i přes různé online poptávkové systémy se nám ozval chlapík jménem Viktor Vegricht z Chodova IČ: 67095330. Po několika telefonátech jsme se na podzim 2010 sešli v Karlových Varech na první "oťukávací" schůzce. Spolupráce se ze začátku vyvíjela celkem bez problémů, na naše dotazy ochotně odpovídal a vše se zdálo být ideální.

POZOR - zájemci o stavební/technický dozor - Viktor Vegricht

Nespolehlivý, nedůvěryhodný přístup

Postupně jsme se připravovali na podání ohlášky ke stavbě na stavební úřad. Projekt na naši dřevostavbu jsme měli již hotový, osobně jsme si zažádali o stanoviska CHKO Mariánské Lázně, Telefonica O2, ochrana přírody a krajiny - více článek vyjadřovačky. Pan V.Vegricht měl za úkol zažádat o vyjadření k existenci sití u spol. Chevak, RWE, ČEZ ICT a ČEZ distribuce. Na naše časté dotazy, zda již vyjádření má k dipozici, nás uchlácholil, že jsou všechny hotové a připravené a že nám je brzy přiveze domů.

Stanovili jsme si proto termín 23.5.2011, kdy slavnostně odneseme veškeré podklady ke stavbě našeho domečku na stavební úřad. Několik dní před tímto termínem jsme se však dozvěděli, že náš technický dozor (p.Vegricht) žádné podklady k dispozici nemá. Ještě v polovině měsíce dubna 2011 nám na osobní schůzce do očí tvrdil, že veškeré vyjadřovačky a povolení má připravené doma, nyní je pouze zapomněl vzít s sebou a že nám je doručí později. Zkoušel to na nás také s tím, že dokumenty pošle klasickou poštou. Vrcholem všeho bylo vymlouvání, že "cennou" obálku Česká pošta ztratila. Takovéto důležité dokumenty se přece neposílají jako klasický dopis, nebo ano?? Dotčené organizace jsme raději sami telefonicky kontaktovali a žádali o informaci, zda a kdy naším či jménem Vegrichta podával u nich nějakou žádost k existenci sití. Žádost na kanalizace a vodovody (CHEVAK a.s.) pan Vegricht sice podal, ale dle slov úřednice byla žádost podána až 12.5.2011 (připomínám měsíc po tom, co nám tvrdil, že má vše připravené). Na ČEZ ICT a ČEZ distribuce žádná žádost podána nebyla.

Když jsme p. Vegrichtovi volali a požadovali jsme vysvětlení, proč tato situace vůbec nastala, nedokázal vůbec reagovat, byl pravděpodobně zaskočený, že jsme celou záležitost odhalili. Na druhé straně telefonu bylo naprosté ticho, žádné výmluvy, žádné omluvy, prostě nic.V tu chvíli bylo jasné, že naše spolupráce skončila. Po zbytek dne jsme si mysleli, že se ještě ozve, omluví se, např. že měl plno práce, nestíhal, nebo prostě že vše "zazdil" a spolupráce by mohla pokračovat dále. Nestalo se tak a tak jsme s tímto člověkem vše ukončili. Naštěstí jsme mu neplatili žádné peníze a vlastně by ani nebylo za co. To co slíbil, neudělal. K samotné stavbě (dozor na který byl najat) nedošlo.

Následně jsme vše začali řešit sami a snad již veškeré vyjádření budeme mít brzy k dispozici. Snad nenastanou nikde žádné jiné problémy.

23.6.2011

Veškeré vyjádření dotčených orgánů máme kompletní a se žádostí o stavební ohlášku jsme vše odnesli na stavební úřad v Lázních Kynžvartu. Následně jsme si sehnali technický dozor z místa našeho bydliště.

Komentáře rss


avatar,reakce na Hybner odpovědět trvalý odkaz
Pane Hybner,
vaše odpověď je neuvěřitelná drzost. P.Vegricht byl u nás sám bez žádného spolupracovníka, tak nemůžete "dobře vědět" jakou práci u nás odvedl. Moje špatná zkušenost včetně nevrácených záloh 20 000.- Kč, je pravdivá. Mám pochybnost zda p.Hybner není p.Vegricht. Dále si nepřeji žádnou další komunikaci ohledně osoby Vegricht, pouze v případě pokud by nám nechtěl vrátit zálohu.
avatar odpověděl(a) trvalý odkaz
Dobrý den paní Nakládalová, mohl bych Vás zdvořile požádat o zaslání Vašeho kontaktu (mail / telefon) na email gettrial@seznam.cz

Velmi rád bych s Vámi krátce projednal Vámi uvedené. Více rád vysvětlím napřímo mimo tuto diskusi. Velice Vám děkuji !
avatar,zkušenost odpovědět trvalý odkaz
Bohužel máme s tímto člověkem také špatnou zkušenost, která nás stála na zálohách na materiál 20 000.- Kč (samozřejmě nevrácených). Po požáru v našem bytě ještě za přítomnosti hasičů, policie a lékaře, se objevil velmi ochotný p.Vegricht, který s námi soucítil a nasliboval opravu bytu. Skutečnost byla bohužel špatná a nemohli jsme se ho zbavit, což se podařilo až za pomoci našich dětí.Vzhledem k našemu věku 76 a 80 let je jeho přístup smutnější.
avatar odpověděl(a) trvalý odkaz
Paní Nakládalová, pokud dobře vím, tak p. Vegricht u Vás práci odvedl - vyklizení do kontejneru, sanaci apod. Takže tu alespoň neuvádějte nepravdu.

Dále by vás mohlo zajímat:

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat